ההתמחות שלנו

התמודדות עם אובדן או פרידה מאדם קרוב

מה עושים עם כל הכאב? איך מתמודדים עם החלל הריק שנשאר בתוכנו?
אובדן או פרידה מאדם קרוב יכולים להשאיר בתוכנו שלל רגשות כגון עצב, אשמה, כעס, געגוע ועוד.
זהו תהליך טבעי ונורמלי גם אם כואב, שבסופו יכולים הזיכרון והחלל הריק להפוך למקור כוח שמאפשר למשהו חדש להיכנס לחיינו.

בשלב הראשון צריך שמישהו ילווה אותך, מישהו שיוכל להרגיש אותך, את הכאב שלך, לתמוך ולנחם אותך. השלב השני הוא עיבוד של הקשר שאבד. בתהליך נאפשר לכל אותן תחושות לקבל את מקומן עד שתיווצר תחושה של השלמה פנימית.

כעסים ועצבנות יתר

אתה מסתובב כפקעת עצבים? או אולי אתה טיפוס שקט שלעיתים מתפרץ בזעם?
בכל מקרה, לכעס יש תפקיד! בכעס יש את הכוח להגיד "לא!", "די!", לסמן את הגבולות שאינך מוכן שאחרים יפלשו לתוכם. בתהליך נלמד להכיר את האיכויות המאוזנות של הכעס שלך וכיצד הוא יכול לשרת אותך בלי לפגוע באחרים.

כעס מופיע לעיתים קרובות כשאדם מרגיש לכוד ומשווע לפרוץ לחופשי. המאמץ שלא לכעוס הוא כמו סכר או מחסום. מידי פעם הסכר נפרץ ובמקום זרימה מאוזנת של הכעס אתה חווה "צונאמי" פוגעני וחסר שליטה. אנשים רבים חווים צער ואשמה על ההתפרצויות הללו. דבר זה גורם להם לבנות את הסכר מחדש והמעגל של חסימה-התפרצות-אשמה חוזר על עצמו שוב ושוב. 


דכאון

אין חשק לצאת מהמיטה בבוקר? הגוף כבד וחסר חיוניות? לחיים דהה הצבע?
בתהליך נעיר כוחות הנמצאים רדומים בתוכך ונשיב תחושה של תקווה וחיות ליום יום. נסתכל על מקורו של הדיכאון אך גם נתייחס אליו כאל שער לנקודת התייחסות חדשה לחיים.

לעיתים החיים מניחים לפנינו משוכה שנראה לנו כי אין ביכולתנו לעבור. אנחנו יושבים למרגלותיה מיואשים וחסרי כוחות. בתהליך הטיפולי נבין את המשמעות של הדיכאון בחייך, איזה סיפור הוא מספר לך? מה הוא "רוצה" ממך? יחד נחשוף את הסיבה ואת הפתרון לאותו מצב עד אשר אותה משוכה תיעלם או שכבר לא תראה כל כך מאיימת.

חרדות

חרדה היא בעצם פחד שיצא מכלל שליטה, המתעורר לעיתים ללא כל סיבה מציאותית או הגיונית. 
בתהליך הטיפולי נרד אל מקורות הפחד, נאפשר אותו בגוף, עד שהמאבק האין סופי מולו יירגע ותחושות חופש ושמחה יחזרו להיות חלק מהחיים.

מקורה של החרדה הוא אי שם בעבר, בסיטואציה אמתית בה נחווה פחד אשר לא קיבל ביטוי ועיבוד. הפחד "נתקע" בגוף והודחק על פני השנים והפך לחרדה. החיים עם תחושת חרדה מרגישים לעיתים ככלא, חווית הגוף מאד לא נעימה ולכן עבודה במגע עם הגוף היא כל כך חשובה בדרך לפתרון הבעיה.

טיפול זוגי

זוגיות טובה היא לא עניין של מזל, היא משהו שיוצרים. הטיפול מיועד לזוגות החווים קונפליקטים רבים וחוזרים או כאלו הנמצאים במשבר במערכת היחסים ומעוניינים לחזק את הקשר ביניהם. בטיפול הזוגי אנו משלבים את עקרונות אומניתרפי ומקבלים השראה רבה משיטת אימאגו.

הסוד הוא ביצירת מסגרת המאפשרת לשני הצדדים לגדול אל עבר הפוטנציאל הגבוהה ביותר שלהם מתוך הקשיים שבהכרח עולים בתוך הקשר. כאשר כל אחד רואה את השיעור שיש לו ללמוד בתוך קונפליקט מתאפשרת צמיחה משותפת. אתם תלמדו כיצד לדבר כך שבן הזוג שלכם יוכל באמת לשמוע אתכם וכיצד להקשיב כך שבן הזוג יסכים לשתף. מעבר מ"שיחת האשמות" לשיחה של לב אל לב ושיתוף פעולה יהפכו לדבר נגיש בקשר בינכם.

בסוף כל מפגש (בן שעתיים) תצאו עם "שעורי בית" פרקטיים ואפקטיביים מאוד ליישום בחיי היומיום כך שהטיפול ממשיך 24/7 ויוצר תוצאות אמתיות במציאות. שעורי הבית מותאמים לכם בדיוק ויהיו המשך ישיר לעבודה שנעשתה בכל מפגש נתון. 


ואיך נוכל לעזור לך? נשמח לדבר איתך

צרו קשר

מאמרים

תהליכי החלמה והתחדשות

אם אתם לאחר מחלה או פציעה, משבר או פשוט מותשים ממרוץ החיים ומרגישים שדרושה לכם חיוניות ונקודת התייחסות חדשה למצב בו אתם נמצאים, אנחנו פה בשבילכם בכדי ללוות ולהדריך אתכם בתהליך של התחדשות.

זהו תהליך מובנה של שלושה חודשים בו נשלב 'ניקוי רעלים', עבודה רגשית ותרגול גופני רך בכדי להשיג רמת בריאות והחיוניות גבוהה יותר. התהליך נעשה ללא צורך ביציאה משגרת החיים ובליווים האישי והמקצועי של רון פרוינד ואורי לנגליב.

לפרטים נוספים