fbpx

לפרטים נוספים, התקשרו: 054-6968842

-מי אנחנו-

מי אנחנו

אומני גל

שלום ותודה שהגעתם לכאן לקרוא עלי !
אני בת 51, נשואה לרון. יחד אנו הורים לשניים ושותפים לדרך.
פנימיות האדם והכוחות המניעים אותו העסיקו אותי עוד כילדה. אני זוכרת את עצמי מתבוננת בהתנהגותם של הסובבים אותי ובהתנהגותי שלי כדי להבין את הטבע האנושי.

את הלמידה ה"רישמית" שלי התחלתי בסביבות גיל 18. המוטיבציה שלי היתה כמובן חיפוש אישי, רציתי לדעת כיצד אוכל לצאת מתחושת חוסר הערך, הריקנות והעצב שאפפו אותי במשך שנים. בתוך תוכי ידעתי שהחיים יכולים להציע לי יותר ושאני יכולה להציע להם יותר.

אני מלאת הודיה על המזל והזכות שהיתה לי ללמוד ממורים מעוררי השראה במכללות, בקורסים ובסדנאות השונות. המוני הספרים ומקורות חכמה כתובים אחרים שהתגלגלו לידי "במקרה" ושעות רבות אין ספור של טיפולים אישיים ממגוון רחב מאוד של מטפלים מעולים משיטות וגישות שונות (ולפעמים גם משונות…) היו לי לאבני דרך משמעותיות.

אני מאמנת וחוקרת את גופי ותודעתי לאורך כל השנים דרך תנועה (ריקוד, אומנויות לחימה, יוגה ועוד), מדיטציה והתבוננות, לימודי קבלה ועוד. אך מעל הכל עיקר הלמידה שלי היא מהחיים עצמם.

עבורי, כל רגע הוא קריאה והזדמנות לצמיחה. אני לומדת מכולם: ילדיי, בן זוגי, תלמידיי, מטופליי, חבריי, חתולים, כלבים ופרחים.

בעבודתי לאורך השנים, גוף, רגשות, אנרגיה, דמיון, תודעה, תנועה ושיחה חברו לדבר אחד שלם. נוכחות ואינטואיציה מאפשרים לי לנוע ולבחור את הדבר המדוייק אשר יוביל את האדם איתו אני עובדת, לעבר גילוי היהלום הטמון בכל אתגר בחייו.

היה לי הכבוד לעבוד עם אנשים מכל קצוות החיים, רופאים, פסיכותרפיסטים, הילרים, מורים רוחניים, אנשי עסקים, עקרות בית, תינוקות, קשישים ואף חולים על סף מוות. אנשים מתרבויות שונות ואמונות שונות, בכולם כולם מצאתי אהבה.1

רון פרוינד

שמי רון, אני בן 51, נשוי לאומני ואבא לשני ילדינו.

הייתי רוצה לחלוק איתכם את הפירות של 25 שנים של טיפול, לימוד וליווי אנשים בנתיב חייהם ולזרוע זרעים לעבודה משותפת.

במשך שנים אלו מדטתי מאות שעות, למדתי ואימנתי טאי-צ'י, עסקתי במטאפיזיקה וקבלה, עבדתי בגישור, טיפלתי ולימדתי טיפול בארץ ובחו"ל. התעמקתי רבות בהבנה של פנימיות האדם דרך הקשבה לגופי, רגשותי ותודעתי – ה"מעבדה" האישית שלי.

גיליתי שדברים שנראו לי כאילו נמצאים הם מחוץ להשג ידי, היו דווקא ממש מתחת לאפי וכי כדי להתיר מורכבויות מסובכות צריך הייתי להשתמש בפשטות.

האמנתי, כמו רבים וטובים, כי אם "רק אפתור בעיה זו או אחרת בחיי אהיה מאושר….." וכך המשיך האושר להעדר מחיי.

בשלב כל שהוא הבנתי כי "מורדות ועליות" זו התנועה הטבעית של הייקום וכי אני יכול להפיק וללמוד משניהם. בכל פעם שהסכמתי לחוות את פחד המוות במלוא עוצמתו נולדתי מחדש.

אני מרגיש שישנו מעיין חיים במרכז מה שאנו תופסים כ"אני". זהו מקור החיות, החוכמה וההשראה האישיים. מקום פנימי זה מחבר את ה"אני" ל"אנחנו" ולכל שאר האנושות והיקום. כשעוצמים את העיניים ומפנים את תשומת הלב לאותו מרכז של "אני" ניתן לחוש במעיין זה די בקלות. אני מאמין כי קונפליקטים, מחלות, פציעות, משברים ריגשיים וכו' נועדו רק כדי שננוע דרכם ונעמיק את הקשר עם אותו מקום פנימי ואחד עם השני.

אני מאמין כי כולנו שותפים במסע הזה.

ד"ר גיל-לי גל

התפתחות אישית ומשאבי הריפוי העצמי של האדם היו תמיד תחום העניין העיקרי שלי. משנת 2002 למדתי, בדקתי וחוויתי באינטנסיביות תופעות רבות בעולם הרוח. אימנתי וחידדתי את היכולות הנפשיות שלי וקיבלתי הבנה עמוקה של הקשרים בין פסיכולוגיה, מדעי הטבע, דת ורוחניות.

במהלך ההכשרה עסקתי בפסיכולוגיה התפתחותית וגבול בין פסיכותרפיה פורמלית לשיטות טיפול הוליסטיות.

את המסע שלי התחלתי בלימודי פילוסופיה ומתמטיקה באוניברסיטה העברית בירושלים. מאוחר יותר עברתי לדנמרק ולמדתי פסיכולוגיה באוניברסיטת קופנהגן.. לאחר סיום הלימודים עבדתי כפסיכולוגית תמיכה במשפחות מצוקה. העבודה בתחום במשך 3 וחצי שנים הרחיבה את אופקי ונתנה לי הבנה של האנשים החיים בשולי החברה.

בשנים 1997-2000 עבדתי כפסיכולוגית ראשית בבית ספר לילדים וצעירים בקשיים. שם הייתי אחראית בין היתר על הכשרת מנהלים, הדרכת צוות, ארגון תכניות טיפול ותכניות הוראה, פיקוח ובדיקות.
לאחר חצי שנה נוספת של עבודה עם משפחות אומנה, בחרתי להקים מרפאה משלי.
כיום אני עובדת במשרה מלאה כפסיכולוגית פרטית.

כיוונים רבים נתנו לי השראה בדרכי. מספר קורסים בטיפול בגשטלט, שיטת גרינברג בישראל, השתלמות מערכתית בשיטת מילאנו, השתלמויות בהיפנוזה קלינית, טיפול בשדה מחשבתי ובמיוחד שיטת אומניתרפי.

בנוסף לחיי היומיום בקליניקה שלי, אני מלמדת בקורס ההכשרה למטפלים באומניתרפי, בדנמרק ובישראל.

את ההבנות שלי גיבשתי בספר שכתבתי "גשר" – סיפור מדעי על אנרגיה ותודעה, שראה אור בספטמבר 2006, בו אני מציג כמה מושגים חדשים בתוך הפסיכולוגיה, ומתארת את שיטות העבודה שלי, המכילות היום אלמנטים מחכמת הקבלה, השמאניזם המודרני, הפיזיקה הקוואנטית, בודהיזם טיבטי, טיפול בגוף ועבודת אנרגית. הנשמה כמושג וכמימד אמיתי היא המרכיב החשוב ביותר בעבודתי.

הסיפור שלנו

לא קשה לעבוד יחד בתור זוג? זו השאלה שהכי שואלים אותנו לאורך השנים. מבחינתנו התשובה ברורה, לא יכולנו לעשות את כל זה האחד בלי השני. קשה? כן, בהחלט מאתגר מידי פעם ולכן גם מעורר, מצמיח, מפתח ומרגש. שיטת אומניתרפי נולדה מתוך חקירה משותפת את עצמנו ואת הקשר בינינו. גילינו שכדי לייצר קשר טוב ותומך על כל אחד מהצדדים להסכים להיות אמיתי חשוף ופגיע. חיפשנו ומצאנו כיצד ניתן להוביל כל אדם אל אותו מקום פנימי שם מתגלות עוצמותיו וכוחותיו.

נולדנו בשנת 1971 בהפרש של שבועיים זה מזו, באותו בית חולים בבאר שבע. האבות שלנו עבדו באותו מקום עבודה והבתים שלנו היו במרחק של 100 מטרים האחד מהשני. הלכנו לאותו תיכון, אבל הקשר בינינו נוצר רק לקראת גיל 28 שם החיים הפגישו אותנו שוב. נדהמנו לגלות שחיינו המשיכו בדרך קסם להיות מקבילים להפליא. התברר ששנינו הקדשנו את השנים ללימוד שיטות טיפול ולעבודה בקליניקה עם אנשים. שנינו התמסרנו למסע חיפוש והבנת העצמי, העולם הפנימי של האדם, המיסטיקה והפסיכולוגיה, הגוף והתודעה והקשר שלהם לחיי היומיום. התנסנו בחוויות דומות וניסינו לפצח את סוד הזוגיות הטובה. למרבה המזל נפגשנו בגיל 28 רגע לפני שהתייאשנו מרעיון הזוגיות. החיבור היה כמעט מיידי ותוך שנתיים כבר הפכנו מזוג להורים.

בשנים שלאחר מכן אומני החלה לנסוע לדנמרק, פעם בשלושה חודשים אל אחותה, גיל-לי גל, הגרה שם מזה שנים רבות. גיל-לי היא פסיכולוגית קלינית מאוד מצליחה בדנמרק העובדת עם מאות מטופלים. היא הבחינה שיש מטופלים שהיא אינה מצליחה לעזור להם ושיערה שעבודה בשילוב מגע יכולה להועיל. השינויים שחוו המטופלים לאחר סדרה של 3 מפגשים עם אומני היו משמעותיים וחזקים והיומן של אומני התמלא יותר ויותר בכל ביקור. הביקוש עלה ורון החל גם הוא לנסוע כדי לטפל ולהעביר שם סדנאות. לאורך שנות העבודה היינו יושבים לחשוב ביחד על מקרי הטיפול השונים, לדייק, להבין מה נעשה ומה אפשר לשפר. החלו להגיע אלינו גם מטפלים משיטות שונות וכעבור כמה שנים של נסיעות הלוך ושוב עלתה בקשה מרבים מהם ללמוד "לעשות את מה שאתם עושים" בעצמם.

וואו! זה היה מאתגר! ללמד??? מי חשב על זה בכלל….בשלב זה רון לקח את המושכות. הוא פירק, אירגן והגדיר את מודל העבודה שפיתחנו עם השנים, חילק את כל החומר למסלול של שנתיים לימודים + שנת התמחות ואט אט התחלנו להבין שכנראה עלינו על משהו שבאמת שווה וחשוב להעביר לכמה שיותר מטפלים.

וכך עשינו, ברחבי אירופה ובישראל. זהו עונג גדול לראות אנשים פורצים דרך בחייהם, לשמוע את התלמידים שלנו מספרים כיצד הם עוזרים למטופלים שלהם, כמה הם נהנים מהעבודה וכמובן לראות את הצמיחה שלהם כבני אדם.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן